Băncile din parcul adiacent Casa Armatei au fost vandalizate la puțin timp după ce au fost reabilitate

După ce au fost depuse eforturi considerabile, atât financiare, cât și în ceea ce privește resursa umană a celor din cadrul societății Giurgiu Servicii Locale pentru reabilitarea mobilierului amplasat în parcurile din municipiu, cetățenii ”de bine” ai acestui oraș au și trecut la fapte.
Este vorba despre băncile din parcul de la Casa Armatei, ale căror lamele au fost rupte, la puțin timp după ce au fost înlocuite cu altele noi.
Îi anunțăm pe făptași, că zona este monitorizată video, iar în prezent sunt vizualizate filmările în vederea identificării persoanelor care au distrus băncile, iar ulterior aceștia vor fi sancționați conform legii.

Ultima modificare: 29.04.2024 – 10:37 de către Administrator

Anteriorul Apa Service anunță întreruperea furnizării apei potabile luni, 29 aprilie